Nederland telt ruim 2 miljoen corporatiewoningen. Van die woningen verkeren er 80.000 in matige tot slechte staat en 3.000 in zeer slechte staat. Dat blijkt uit cijfers van de Autoriteit Woningcorporaties, waar RTL Nieuws uit citeert.

Gemiddeld is het onderhoudsniveau van 52% van de woningen goed tot uitstekend, van 22% redelijk en van 4% matig tot zeer slecht. Van 22% is de staat van onderhoud onbekend.

SallandWonen scoort beter

Uit de cijfers die RTL op de website heeft gepubliceerd is ook de score van SallandWonen af te lezen. Daaruit blijkt dat bij de Sallandse corporatie het onderhoud van 76% van de woningen goed tot uitstekend is en van 22% redelijk. Slechts 1% heeft een matige conditie. Er scoren geen woningen slecht tot zeer slecht.

Zie:
18-09-2021, rtlnieuws.nl: Tienduizenden sociale huurwoningen in slechte staat en soms rijp voor de sloop