Verhuurders hebben sinds 2013 met gegevens van de Belastingdienst de huren van huurders met een hoger inkomen extra verhoogd. De Belastingdienst heeft van 2013 tot april 2016 ten onrechte deze gegevens verstrekt. Dat blijkt uit een uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag van eind vorig jaar. De wettelijke basis voor de verstrekking van de inkomensgegevens ontbrak tot april 2016. Door een wetswijziging per 1 april 2016 was deze wettelijke basis er daarna wel.

Schadevergoeding onzeker
Of deze uitspraak ook leidt tot een schadevergoeding, die ook door enkele getroffen Sallandse huurders is gevraagd, is onduidelijk. Het Gerechtshof heeft hierover geen duidelijke uitspraak gedaan. De Nederlandse Woonbond beraadt zich daarom op verdere juridische stappen.

Zie ook:
22-01-2021, woonbond.nl: Belastingdienst zat inderdaad fout bij Gluurverhoging