Op zondag 17 oktober werd er in Rotterdam voor de tweede keer gedemonstreerd tegen de wooncrisis. Volgens opgave van de politie liepen zo’n 7.000 demonstranten in optocht van het Afrikaanderplein naar de Markthal. Net als op 12 september in Amsterdam werd op deze manier aandacht gevraagd voor het ongekende tekort aan betaalbare woningen.

Politieoptreden

Om onduidelijke redenen grepen politie en ME tijdens de tocht hard in. In de Rotterdamse gemeenteraad en in de Tweede Kamer zijn hierover inmiddels vragen gesteld. Ook Amnesty Nederland en het Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten hebben zich tegen het politieoptreden uitgesproken.

Zie:
18-10-2021, woonbond.nl: Opnieuw duizenden in actie voor betaalbaar wonen
18-10-2021, nos.nl: Verontwaardiging over politieoptreden tijdens woonprotest Rotterdam